Като част от тазгодишния календар за извънучилищни дейности на Министерство на образованието и науката в Поморие се проведе общинският кръг от националната викторина „Да запазим децата на пътя“. Организатор на състезанието бе Центърът за подкрепа за личностно развитие общински детски комплекс. Участие взеха 4 отбора от ОУ „Христо Ботев” Горица, ОУ „Христо Ботев” Поморие, СУ „Иван Вазов” Поморие и ОУ „Христо Ботев” Ахелой.
Знанията на децата бяха оценени от полицейски инспектор Георги Димитров от РУ Полиция – Поморие и Анелия Гочева – инспектор в Детска педагогическа стая. Въпросите за долекарска помощ при ПТП
оценяваше медицинската сестра Мара Райкова. Викторината за безопасност на движението се е превърнала в ежегодна инициатива, провежда се в няколко кръга и цели не само проверка на ученическите знания, но и формиране на умения за безопасно поведение на пътя. От отличното представяне на всички отбори стана ясно, че учениците усилено са работили със своите учители. Въпреки малката разлика в точките, беше излъчен и крайният победител, който се класира за областния кръг на викторината – СУ „Иван Вазов“ Поморие.
Всички участници получиха подаръци, грамоти и медали, осигурени от Община Поморие.
За още новини и предстоящи събития се присъединете към Община Поморие – актуални новини във Viber.
















