За десета поредна година Европейската мрежа на службите на пътна полиция ROADPOL организира Дните на безопасността на пътя между 16 и 22 септември с мотото „Дайте пример“.За България кампанията се провежда под патронажа на Министерството на вътрешните работи, като тази година вниманието е насочено към уязвимите участници в движението – децата, пешеходците и водачите на двуколесни превозни средства.
Децата от ДГ „Детелина“ станаха част от активностите в традиционната кампания на ROADPOL и бяха посланици на безопасността. Заедно със своите учителки М. Янева, С. Сотирова, А. Димитрова и А. Златева, малчуганите от двете сгради на учебното заведение бяха изработили цветни картички за шофьорите. Децата спираха водачите на моторни превозни средства, подарявайки им своите послания за внимателно шофиране.
С помощта на инспектор Георги Димитров и полицай Трифон Кулев от Районно управление Полиция – Поморие, малките пазители на реда от групи „Усмивка“, „Делфинче“ и „Калинка“ се научиха как да пресичат правилно и безопасно – с вдигната дясна ръка и със засилено внимание.
За още новини и предстоящи събития се присъединете към Община Поморие – актуални новини във Viber.

















